• Chci na gympl

    Dej nám pět minut a my ti vysvětlíme, proč je Gymnázium Příbram ta správná volba

Přijď nás poznat osobně

Den otevřených dveří plánujeme na sobotu 13. ledna 2024 od 8.00 do 12.00 (pracoviště Legionářů).

Otevři dveře novým možnostem

Gymnázium Příbram je kvalitní střední škola s tradicí a množstvím úspěšných absolventů. Nabízíme čtyřletý i osmiletý studijní program, máme stabilní a plně kvalifikovaný pedagogický sbor. Naši studenti každoročně dosahují výborných úspěchů v předmětových i jiných soutěžích, pořádáme množství exkurzí, besed, výměnných pobytů, zahraničních zájezdů, tuzemských i zahraničních projektů a kroužků. Nabízíme kvalitní výuku cizích jazyků včetně možnosti skládání certifikátů, ale jsme také fakultní školou Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a podporujeme výuku technických oborů. Při volbě své další profesní orientace si studenti vybírají z široké nabídky volitelných předmětů.

Co tě na gymplu čeká?

Prvák na lyžích

Aby ses poznal se svými novými spolužáky, hned na začátku studia tě čeká adapťák. Za půl roku nato si užiješ týdenní lyžovačku v Krkonoších.

Druhák v přírodě

Třídní výlet na konci druháku je plně v tvojí režii. Sami si rozhodnete, kam se svojí třídou vyrazíte, i co tam budete celý týden dělat. Co víc si přát?

Třeťák na kole

I když třeba sportem úplně nežiješ, sporťák tě chytne! Zahraješ si klasické míčové hry, tenis a baseball, zastřílíš si ze vzduchovky a sjedeš kus Otavy.

Čtvrťák v jednom kole

Čtvrťák není jen maturita. Je to taky stužkovák a hlavně maturitní ples! A když všechno půjde dobře, na konci roku i slavnostní předávání vysvědčení.

Kulturní akademie

Školní akademie se koná jednou ročně a jejím cílem je prezentovat umění a tvorbu studentů před celou školou. Na kulturní akademii, pořádané na velké scéně Divadla A. Dvořáka, vystupují studenti s divadelními scénkami, recitačními čísly, tancem nebo zpěvem.

Sportovní akademie

Sportovní akademie se koná v příbramské sportovní hale a studenti si připravují jak vystoupení v rámci tříd, tak i napříč třídami, skupinová či sólová. Výjimkou nejsou ani různá parodická či recesistická vystoupení a pravidlem je také závěrečné vystoupení učitelů.

Jazykové poznávací zájezdy

V průběhu roku se mohou studenti gymnázia podívat do zahraničí v rámci jazykových poznávacích zájezdů, ať už prostřednictvím vícedenních pobytů, nebo jednodenních výletů. Velká Británie, Francie, Španělsko, Německo, Rakousko, Švýcarsko a Rusko.

Výměnné pobyty

Poznat nové lidi, kulturu a zvyklosti, ale také zlepšit si cizí jazyk, umožňují především programy v rámci výměnných pobytů. Díky spolupráci se zahraničními školami se v současnosti jedná o německý Lachendorf, britský Southampton a norský Vollen.

Jak to u nás vypadá?

Budujeme vztahy

Aby škola bavila, neobejde se bez kreativního prostředí a tvůrčí atmosféry. Snažíme se, aby si pedagogové a studenti byli vzájemnými partnery.

Vychováváme odborníky

Přidanou hodnotou studia je odborné prostředí, v němž se budeš vzdělávat. Jazykové učebny, chemické a biologické laboratoře, výtvarný ateliér.

Podporujeme sportovce

Ve zdravém těle zdravý duch. U nás máme dvě tělocvičny, venkovní hřiště s umělým povrchem a běžeckým oválem a pro fajnšmekry posilovnu.

Rozumíme studentům

Myslíme i na ty, kteří do školy dojíždí. Svůj volný čas můžeš trávit třeba ve školním klubu, knihovně nebo studovně.

Výtvarný ateliér

Po rozsáhlé rekonstrukci v roce 2009 vznikl v prostorách půdy prostor pro dvě nová patra, který ukrývají výtvarný ateliér s keramickou dílnou, hudební sál a několik kabinetů a jazykových učeben. Díky tomu může škola nabídnout skutečně inspirativní prostředí.

Školní knihovna a klub

Ať už studenti hledají odpovědi na otázky v odborných knihách, nebo si chtějí jen odpočinout při čtení romantických příběhů, dokonalé zázemí jim nabízí školní knihovna se studovnou. Na ostatní tu čeká školní klub se stolním tenisem a kulečníkem.

Chemická laboratoř

Jedním ze způsobů, jak vysvětlit význam teoretických poznatků v praxi, jsou biologická a chemická cvičení. Slouží k tomu dvě moderní laboratoře s plnohodnotným profesionálním vybavením, které zahrnuje vše, co mohou studenti ke své práci potřebovat.

Jazykové učebny

Nezbytným předpokladem pro orientaci v dnešním globalizovaném světě je jazyková výbava. Gymnázium Příbram nabízí studentům výuku šesti jazyků (angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština a latina) v odborných jazykových učebnách.

Jak tě můžeme posunout dál?

Tvůrčí kroužky

Pomůžeme ti rozvíjet se. Můžeš pracovat ve školní televizi, hrát ve školním orchestru, sestavovat roboty nebo se rozvíjet v některém z dalších patnácti kroužků.

Skvělé projekty

Spolupracujeme s řadou českých, ale i zahraničních škol a institucí. Díky tomu se můžeš zapojit do projektů, v nichž poznáš nové lidi a získáš nové zkušenosti.

Inspirativní lidé

Pravidelně k nám přijíždí přednášet a diskutovat známé tváře a odborníci v nejrůznějších oborech – společenských, i přírodovědných.

Zajímavé exkurze

Vezmeme tě na místa, kam by ses jen tak nedostal. Ukážeme ti, že tvoje znalosti mají smysl, a možná tě inspirujeme k budoucím úspěchům. Kdoví?

GymBand

Školní orchestr je jedním z mnoha kroužků, které gymnázium nabízí. GymBand vznikl v roce 2009 a od té doby neustále obohacuje svůj repertoár a rozšiřuje členskou základnu i nástrojové obsazení. Orchestr hraje skladby od jazzu, přes pop a filmovou hudbu až po klasiku.

Jak se dělá televize s ČT

Projekt Jak se dělá televize s ČT umožňuje školním televizím z celého Česka výměnu kontaktů a zkušeností. Protože celé setkání zaštiťuje Česká televize, vyplývá z něj druhá složka – besedy a workshopy se známými osobnostmi určené pro veřejnost.

Erasmus+

Program Erasmus+ je ideální příležitostí pro studenty, jak se zapojit do práce na zajímavých projektech, odborně se vzdělávat, zdokonalovat se v cizích jazycích, poznávat život v různých regionech a navazovat kontakty s vrstevníky.

Přednášky a besedy

Jedním z pravidelných hostů, kteří na gymnázium přijíždí přednášet, je překladatel Martin Hilský. Studenti mají ale v průběhu roku nespočet možností, jak se potkat s osobnostmi z nejrůznějších oblastí – kultury, sportu, politologie nebo vědy a techniky.

Poznejte školu z netradičního pohledu

Škola není jen budova, jsou to lidé – žáci, učitelé, další zaměstnanci. Ale také život uvnitř a kolem. Projděte se s námi budovou a jejím okolím a uvidíte, co všechno tu můžete najít: jaké rostliny tu kvetou a rostou, jací ptáci a další živočichové se tu pohybují. Nechte promluvit řeč čísel a podívejte se na zajímavé statistiky. I takový pohled nabízí naše škola, Gymnázium Příbram

Slučování gymnázií

Od školního roku 2022-23 byl zahájen proces slučování Gymnázia Příbram a Gymnázia pod Svatou Horou. Přihlášky se tak už podávají jen do budovy Legionářů. Vše, co vás o slučování zajímá, se dozvíte v tomto videu z ledna 2022.

Jsme Gymnázium Příbram

Škola snad s nejkrásnější polohou a okolím v Příbrami, škola s dlouholetou tradicí a moderní tváří, řadou vynikajících pedagogů, kteří na ní v celé historii působili a působí, a spoustou studentů, kteří se dokázali a dokáží prosadit v dalším životě.

Staňte se její součástí a už nikdy ji nevymažete ze svého života. A budete za to rádi.

V době mého studia patřilo Gymnázium Příbram mezi nejlepší v Čechách. Vyhrávali jsme s kolegy soutěže a dostali se na výborné fakulty. Základy z fyziky, matematiky a českého jazyka jsme měli nadstandardní a díky tomu se prosadili.

Roman Šmucler
Roman Šmuclerzubní lékař, moderátor

Nové technologie přicházejí a odcházejí, ale na tom, co jsem se na gymnáziu naučil, stavím dodnes. Až s odstupem – a hlavně na vysoké škole – totiž člověk ocení propocené hodiny matematiky, cizojazyčný výcvik nebo kouzla české gramatiky.

Lukáš Jungbauer
Lukáš JungbauerPR konzultant

Ze studia na Gymnáziu Příbram čerpám dodnes. Základy, které jsem zde získala, používám při své práci denně a jsem ráda, že stejnou cestu podstoupil i můj syn. Pokaždé, když jedu kolem gymnázia, vybaví se mi vzpomínky na krásná školní léta.

Romana Navarová
Romana Navarovámoderátorka rádia BBC, redaktorka iDNES.tv

Na studium na Gymnáziu Příbram vzpomínám velmi ráda. Skvělí spolužáci, úžasní profesoři, příjemné prostředí… A hlavně výborný základ pro studium na vysokých školách. Jak na právech, tak na politologii jsem neměla žádné větší problémy.

Lucie Křížková
Lucie Křížkovámodelka a vítězka soutěže Miss ČR v roce 2003
© Gymnázium Příbram 2004-2023