
Jak se dělá televize s ČT
Filozofií této akce je už od samého začátku umožnit školním televizím z celé České republiky výměnu kontaktů, zkušeností i zážitků spojených s tvorbou. Protože celé setkání zaštiťuje Česká televize, vyplynula z něj druhá složka – totiž besedy a workshopy se známými osobnostmi určené pro širokou veřejnost.
Klub mladého diváka
Díky projektu Klub mladého diváka mají studenti jedinečnou šanci navštívit řadu zajímavých a kvalitních divadelních představení. Členové klubu, který navštěvuje představení pražských divadel, vyjedou během školního roku na šest představení nejrůznějších žánrů na předních pražských scénách.


Čtyři kroky do nového světa
Jednotlivé koncerty jsou koncipovány jako rozbor skladby po tématech, ukázky vlivu literárních případně výtvarných děl na vznik skladby atd. Hráči Českého studentského orchestru, pod vedením dirigenta Marko Ivanoviče, zahrají vždy ukázku a dirigent spolu s vedoucím projektu, muzikologem Petrem Kadlecem, rozebere části skladby, vysvětluje, proč zrovna tato harmonie, melodie, a upozorňuje na zajímavá či zvláštní nebo typická místa skladby.

Další cesta
Projekt je zaměřen na rozvoj učitelů formou dalšího vzdělávání, spolupráce v rámci školy i mezi školami, zaváděním metody CLIL a zapojením odborníků z praxe a dále na podporu žáků ohrožených školním neúspěchem.
Koordinátor: RNDr. Petr Hrubý

Dejme si šanci
Projekt Nalžovického zámku, p.s.s., seznamuje studenty s životem postižených a chce odbourat bariéry a mýty, které jejich život provázejí. Je součástí spolupráce Nalžovického zámku s příbramskými středními školami
Koordinátorka: RNDr. Ludmila Šmejkalová

Den proti násilí a kriminalitě
Náplní akce jsou besedy, přednášky a praktické workshopy se zaměřením na prevenci sociálně patologických jevů. Součástí projektu jsou tvůrčí dílny a přednášky, které organizují samotní studenti gymnázia.
Koordinátorka: RNDr. Ludmila Šmejkalová

Doučování žáků škol
Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy je projekt, na který je poskytována finanční podpora EU – Next Generation EU. Cílem této investice je podpořit výsledky žáků ve vzdělávání, které byly dotčeny nuceným uzávěrem škol v minulých dvou školních rocích, a dorovnat rozdíly ve vzdělávání mezi jednotlivými žáky, které byly způsobeny distanční výukou.
Koordinátor: Mgr. Josef Doležal

Elektronický herbář
Elektronický herbář je projekt, který vznikl v rámci někdejšího projektu Školního informačního terminálu a který je dále průběžně rozvíjen. Jeho součástí je v současné době databáze čítající přes 150 zmapovaných rostlin.
Koordinátor: Mgr. Petr Vocílka

Elixír do škol
Principem nadace Depositum Bonum je propojit to nejlepší z tradičního školství s tím nejlepším z moderních výukových poznatků z vědy. Projekt přivede studenty technických a přírodovědných oborů na univerzitách do škol.
Koordinátor projektu: Mgr. Karel Heřman

Europa Secura
EuropaSecura je celostátní soutěžní projekt pro studenty středních škol o prioritách bezpečnostní politiky České republiky, Evropské unie a Severoatlantické aliance. V jeho rámci studenti řeší mezinárodní bezpečnostní témata.

Finanční gramotnost
Gymnázium je už několik let zapojeno v projektu Finanční gramotnost, který vychází z potřeby orientace v problematice peněz, cen, půjček a úvěrů. Projekt probíhá formou soutěže, kdy její účastníci pracují na různých úkolech.
Koordinátorka projektu: Mgr. Jana Štědronská

Fitklub gymnázia

Modernizace škol v SK
Cílem projektu bylo zkvalitnění podmínek vzdělávání ve školách prostřednictvím jejich modernizace didaktickou technikou a využívání znalostí a dovedností učitelů, které získali dalším vzděláváním v oblasti IT.

Geografické informační systémy

IKAP
Jako partner se škola v rámci projektu Implementace Krajského akčního plánu Středočeského kraje zapojí do aktivit zaměřených na podporu ICT kompetencí a rozvoj polytechnického vzdělávání.
Odborný garant: RNDr. Petr Hrubý

Prevence digitální propasti
Projekt zaměřený na nákup ICT techniky a dalších pomůcek s cílem poskytnout rovné příležitosti při studiu a podpořit rozvoj informatického myšlení a digitálních kompetencí žáků. Projekt byl financován Národním plánem obnovy.
Odborný garant: RNDr. Petr Hrubý

Příběhy našich sousedů
Projekt je organizován ve spolupráci s nadací Post Bellum a Městem Příbram. V jeho rámci studentské týmy zpracovávají vzpomínky pamětníků významných historických událostí a přibližují tak sobě i svým vrstevníkům moderní dějiny.

Přírodní vědy a technika v SK
Gymnázium bylo zapojeno do projektu Středočeského kraje „Cestou přírodovědných a technikých oborů napříč Středočeským krajem“. Cílem byla podpora výuky přírodovědných a technických předmětů.
Koordinátor projektu: RNDr. Petr Hrubý

Studenti čtou a píší noviny
Projekt probíhá každoročně ve spolupráci s deníkem MF DNES. Během tohoto projektu studenti druhých ročníků pracují s denním tiskem nejen v hodinách českého jazyka. Součástí projektu je i psaní příspěvků na zadaná témata.

Studentská Agora

Šablony pro Gymnázium Příbram
Škola je zapojena do další aktivity v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Jde o další dvouletý „šablonový“ projekt, tentokrát s názvem Šablony pro Gymnázium, Příbram, Legionářů 402.

Šance G
Škola se v rámci realizace projektu zaměřila na podporu oblastí: podpora nových moderních metod výuky prostřednictvím používání inovativních pomůcek vytvořených učiteli školy, rozvoj využívání ICT při výuce.