Budujeme vztahy
Aby škola bavila, neobejde se bez kreativního prostředí a tvůrčí atmosféry. Snažíme se, aby si pedagogové a studenti byli vzájemnými partnery.
Kolik budete otvírat tříd v rámci čtyřletých oborů?
Přijatí uchazeči si budou moct zvolit, zda budou studovat všeobecný obor nebo obor se zaměřením na živé jazyky. Tuto volbu provedou po přijetí ke studiu. Celkově budou otevřeny čtyři třídy. Jejich zaměření bude záviset na volbě přijatých uchazečů.
Jak se od sebe liší obor všeobecný a obor se zaměřením na cizí jazyky?
Jazykový obor má posílenou výuku prvního cizího jazyka (angličtiny), hodinová dotace některých předmětů (ZSV, některé přírodovědné předměty) je mírně snížena. Žáci se zaměřením na živé jazyky si také už ve 2. ročníku vybírají volitelný předmět, který budou studovat v angličtině.
Dělám závodně sport, zvládnu studium na vaší škole?
Na gymnáziu studuje a studovala řada vrcholových sportovců, takže lze odpovědět, že ano. Navíc můžete ředitelku školy požádat o individuální vzdělávací plán.
Lidé mi říkají, že pro mě bude škola příliš těžká.
O tom, jak je škola obtížná, slyšíte především od zástupců jiných středních škol nebo od svých učitelů na ZŠ, kteří to používají jako motivační prostředek, abyste se více učili. Gymnázium Příbram není těžká škola pro ty, kteří vědí, že chtějí od čtyřletého studia na střední škole víc než jen maturitu nebo dostat se na nějakou (a je vám jedno jakou) vysokou školu. Studium zde vás má připravit ke studiu na vysoké škole, kterou si vyberete a kam se také musíte dostat. A rozhodně se tam dostanete lépe ze školy, kde se musíte učit, než ze školy, kterou jste si zvolili, abyste se učit nemuseli.
Propadání na gymnáziu není zvykem, z čehož je vidět, že žáci studium zvládají. Každý vyučující má navíc konzultační hodiny, kde vám může s látkou pomoct, a je tu řada kroužků, kde se látce můžete věnovat.
Dostanu se k vám, i když mám v 9. třídě několik dvojek?
Pokud vám někdo řekl, že se k nám dostanete jen se samými jedničkami, tak nemluví pravdu. To, s jakým prospěchem se na naše gymnázium dostanete, závisí na počtu a prospěchu dalších uchazečů, obecně lze však říct, že s několika dvojkami je ta možnost téměř jistá. Pokud máte nějakou trojku, rozhodně si přihlášku podejte také.
Potřebuji k přihlášce lékařské potvrzení?
Ne, k přihlášce na gymnázium lékařské potvrzení potřeba není.
Je součástí přijímacího řízení školní část přijímací zkoušky?
Ne, škola nepořádá školní přijímací zkoušky.
Kolik uchazečů se k vám ročně hlásí?
V minulých letech se na čtyřletý obor hlásilo cca 150-160 uchazečů (otevíraly se 3 třídy).
Co je nahlížení do spisů?
Jde o proceduru, která probíhá den před zveřejněním výsledků přijímací zkoušky. Umožňuje zákonným zástupcům uchazečů prohlédnout si protokol přijímací zkoušky. Lze tak učinit ve zveřejněném termínu osobně v kanceláři školy. Během nahlížení do spisu nelze sdělovat výsledek zkoušky.
Umožňuje škola ubytování v internátu?
Škola vlastní internát nemá. Student může v případě volné kapacity využít ubytování v zařízení SZŠ a VOŠZ Příbram.
Školní televize GymTV připravila pro uchazeče krátký videospot s potřebnými informacemi o průběhu přijímacího řízení. Naleznete v něm informace o oborech a zaměřeních, termínech a podrobnosti k vyplňování přihlášky.
Hodnocení na vysvědčení (povinné)
Jako doklad o výsledku vzdělávání ve druhém pololetí 8. ročníku a 1. pololetí 9. ročníku je možné použít:
a) Výpis ze školního informačního systému opatřený podpisem osoby pověřené ředitelem základní školy.
b) Vyplněnou tabulku – Hodnocení na vysvědčeních z předchozích vzdělávání opatřenou podpisem osoby pověřené ředitelem základní školy (tabulku lze stáhnout z webových stránek gymnázia)
c) Kopie/scan příslušných ročníkových vysvědčení
V případě podání elektronické přihlášky nebo přihlášky formou výpisu ze systému se do Dipsy vkládají scany nebo čitelné fotografie příslušných dokumentů, v případě přihlášky podané ve formě tiskopisu se přikládají posté kopie dokumentů. Škola upřednostňuje dokládání podle bodů a) a b).
Doporučení školského poradenského zařízení pro úpravu podmínek přijímání ke vzdělávání (v případě uplatnění nároku na uzpůsobení podmínek pro konání přijímací zkoušky)
Dokument vystavený školským poradenským zařízením. V případě potřeby je možné použít formulář „Doporučení školského poradenského zařízení pro úpravu podmínek přijímání ke vzdělávání“ (lze stáhnout z webových stránek gymnázia). V případě podání elektronické přihlášky nebo přihlášky formou výpisu ze systému se do Dipsy vkládá scan nebo čitelná fotografie, v případě přihlášky podané ve formě tiskopisu se přikládá prostá kopie.
Další skutečnosti, které osvědčují schopnosti, vědomosti a zájmy uchazeče (nepovinné)
K přihlášce se přikládají ve formě prostých kopií/scanů/fotografií diplomů nebo certifikátů. V případě podání elektronické přihlášky nebo přihlášky formou výpisu ze systému se přikládá scan nebo čitelná fotografie, v případě přihlášky podané ve formě tiskopisu se přikládá prostá kopie.
Žádost pro uchazeče s dočasnou ochranou (pro uchazeče z Ukrajiny, nepovinné)
K přihlášce se přikládá ve formě kopie/scanu/fotografie. V případě podání elektronické přihlášky nebo přihlášky formou výpisu ze systému se přikládá scan nebo čitelná fotografie, v případě přihlášky podané ve formě tiskopisu se přikládá originál nebo prostá kopie. Spolu s žádostí je nutné přiložit ve formě scanu, originálu nebo kopie doklad prokazující dočasnou ochranu
Příslušné formuláře je možné stáhnout na této stránce v sekci Ke stažení, nebo zde.